Програма Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» — можливість для школярів та студентів на практиці дослідити те, як творяться зміни у сучасному світі. Освітня програма для тих, хто хоче зрозуміти: як бути активним членом локальної громади, просувати суспільні ініціативи, як і навіщо впроваджувати нововведення у справно працюючий бізнес, які механізми мають бути залучені для здійснення змін на державному рівні, як творити інновації та чому позитивні перетворення не завжди сприймаються як такі.
Учасники програми «Мистецтво змін: молодь та демократія» будуть разом досліджувати те, як створювати зміни у різних сферах та на різних рівнях.

Основне питання програми: як втілити зміни?

Шукати відповіді учасники будуть об'єднавшись у молодіжну редакцію для ведення медіапроєкту «Мистецтво змін», організації публічних обговорень «Про Суперечливе», проходження навчальних тренінгів та спілкування з експертами-новаторами з різних сфер.

У випусках медіапроєкту команда молодіжної редакції буде ділитися своїм баченням процесу змінотворення. Розповідаючи про механізми перетворень у текстах, подкастах та інших форматах, команда редакції буде поширювати знання на велику аудиторію та сприяти тому, щоб зміни розумілися не як неконтрольовані та стихійні явища, а як цілком залежні від дій людини.

Ще однією складовою програми буде цикл публічних діалогів, дискусій та дебатів «Про Суперечливе». Для здійснення будь-якого суспільного перетворення на практиці люди, звичайно, відштовхуються від змін у власній точці зору. Тому обговорення бажаних змін та того, що ще не є артикульованим у суспільстві, є важливим для будь-якого розвитку та потенційним поштовхом до дій.

Окрім створення медіаплатформи та ведення публічних обговорень, учасники програми проходитимуть тренінги з проєктного менеджменту, планування, дизайн-мислення, роботи над медіа тощо.

Отже, якщо ви прагнете не лише мріяти про зміни, але й отримати знання та досвід у напрямі їх творення, запрошуємо вас до участі в програмі!

Анастасія Перевертень
Кураторка програми «Мистецтво змін: молодь та демократія»
Я думаю, що мені як молодій людині пощастило формуватися як особистості у часи, що називають «ерою постійних змін». Окрім очевидної динамічності розвитку, характерними рисами цього часу я б виділила зростаючу вагу голосу однієї людини та все більшу відповідальність кожного за локальні та глобальні процеси. Сьогодні все більше людей, незалежно від їхнього віку, поступово набувають відповідальності не лише за власне життя, але й за стан суспільства, у якому вони живуть. Хоча така залученість є позитивним явищем для розвитку громадянського суспільства та демократичних інститутів, вона являє собою великий виклик, у тому числі для молоді.
Наразі в нашій країні ефективні механізми та інструменти впливу людини на здійснення змін різного рівня знаходяться на етапі утворення. Та вже за 5-10 років наше, нині молоде, покоління матиме на собі повну відповідальність за те, що відбувається навколо. Для мене є хвилюючим розуміння того, що усвідомленість та готовність до такої відповідальності не можуть бути здобуті одномоментно, замість цього вони мають поступово формуватися в нас уже зараз. Для розвитку у собі таких якостей молодій людині точно не вистачить мотиваційних лекцій та надихаючих промов — їй потрібен практичний досвід та ґрунтовні знання про те, як саме вона може втілювати зміну та чинити вплив.
Моє особисте прагнення підготуватися, наскільки це можливо, до майбутньої відповідальності є відповіддю на виклик «ери постійних змін». Власне, вся програма «Мистецтво змін: молодь та демократія» і створена для тих, хто поділяє таке моє поривання.
Учасниками програми можуть стати школярі та студенти віком від 16 до 21 років, подавши свою заявку за посиланням та пройшовши співбесіду: